Staff List

Teaching Staff

Teaching Staff
S.No. Name Qualification Classes
1 Mrs. Chetana Pagad BA, B.Ed. Principal
2 Mrs. Anjani Mayur Prabhu MA, B.Ed. Sr. Coordinator
3 Mrs.Shradha Praveen Prabhu B.A, NTT, B.Ed. Pre-Primary Coordinator
4 Mrs.Jayshree Gopakumar Menon M.Com, D.Ed. Primary
5 Mrs. Reena Prakash Ghasti NTT, D.Ed. Primary
6 Mrs.Swati Sunil Patil NTT. D.Ed. Primary
7 Mrs.Swapna Tehsildar Diploma in fashion Designing A.M Primary & High School
8 Mrs.Julie Devdas Pillai NTT Pre-Primary
9 Ms.Gloria Joachim Rebello NTT Pre-Primary
10 Mrs. Meghana Gaonkar M.Com, B.Ed High School
11 Ms. Salma Amirsab Shaikh B.Sc, B.Ed. High School
12 Ms. Amruta Ashok Jakkannavar M.Com, Pursuing B.Ed. Primary
13 Mr. Chetan Gangai MCA High School
14 Mrs. Ujwala Vithal Pawar Diploma, NTT Pre-Primary
15 Mrs. Naveeda Maruf BA, B.Ed Pre-Primary
16 Mr. Shridhar S Hiremath BA,B.P.Ed PE Instructor High School
17 Mrs. Keerti Gurav B.C. A pursing Primary
18 Mrs. Snehal Yallappa Dharmoji M.A, B.Ed Primary
19 Mrs. Archana D. Pote M.A, B.Ed. Primary
20 Mrs. Anjali Rajasekharan B.Sc. M.Sc. High School
21 Ms. Jyoti Kangaralkar B.A, D.Ed. Primary
22 Mrs. Sheetal Patil B.Ed, M.Phil High School
23 Mrs. Rakhi R. Dalawai M.A, B.Ed. Primary
24 Ms. Pratibha G Bhajantri M.Lib. Sci Librarian
25 Mrs.  Jyoti S. Doddamani M.A, B.Ed High School
26 Ms. Vidhya Pattanshetty Diploma in CS & Engg Computer Primary
27 Ms. Arfa Bargir M.Sc. B.Ed. High School
28 Ms. Shruti Topi M.Sc. B.Ed. Primary
29 Mr. Anirudda H Naik M.Sc. B.Ed. High School
30 Mrs. Rajashree Mellalli B.Com B.Ed. Primary
31 Ms. Arati Gurav B.Com, M.Com Primary
32 Mr. Ojas Revankar B.P PE Instructor Primary
33 Mrs. Sweta Kulkarni B.Sc. B.Ed. Primary
34 Mrs. Vaishali Lohar BA Pre-Primary
35 Mrs. Akanksha Ingale MA, M.Ed. Primary
36 Mrs. Rupa Navani MA, B.Ed. Primary
37 Mrs. Shafiya Begum BA, D.Ed. B.Ed. Primary

 

Non-Teaching Staff
S.No Name Qualification Designation
1 Mr.Vijay Patil B.Com PRO Cum Accountant
2 Mrs. Rajeshwari M.W B.Com Office Incharge
3 Mr. Anand Itagi B.Com Correspondent

 

Group – D
S.No. Name Designation
1 Mrs. Suvartamma Narayya Guntu Janitor
2 Mrs. Kalpana Mukund Ambewadikar Janitor
3 Mrs. Supriya Kittur Janitor
4 Mrs. Sushila Minagi Janitor
5 Mrs. Laxmibai Ghadi Janitor
6 Mr. Vitthal Shahpurkar Gardner
7 Mr. Suraj Kalpatri Driver
8 Mrs. Suvarna Mahadev Jayanache Janitor
9 Mr. Johan Kandula Sweeper
10 Mr.  Rahul Katkar Driver
11 Mrs. Suvartamma Kandula Sweeper
12 Mr. Akshay K Cleaner